WERDYKT JURY VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU KOLĘD

Prezentujemy werdykt jury VI Międzyprzedszkolnego Rodzinnego Konkursu Kolęd organizowanego przez Przedszkole nr 330 „Pod Modrzewiem” w Warszawie.
22 stycznia (piątek) na stronie internetowej przedszkola zaprezentujemy relację z tegorocznej edycji konkursu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy!
Nagrody zostaną dostarczone do przedszkoli w najbliższych dniach.

Magdalena Satkowska
dyrektor przedszkola

SZANOWNI PAŃSTWO,

Za nami kolejny, szósty już  Międzyprzedszkolny  Rodzinny Konkurs Kolęd. Wszystkie poprzednie wspominamy z łezką w oku. W przedszkolu pozostały pamiątki z tych spotkań – zdjęcia, nagrania, elementy scenografii… Takie bezpośrednie kontakty wywoływały silne, pozytywne emocje, były to niezwykłe spotkania. Dawały możliwość odkrywania talentów dzieci, czasami dotąd nieodkrytych. Rodzinną atmosferą zachęcały do wspólnego grania i śpiewania. Mnóstwo emocji i doznań malowało się na twarzach uczestników konkursu oraz zaproszonych gości: zaciekawienie, zachwyt, zadziwienie, zaskoczenie, satysfakcja.

Tegoroczny konkurs kolęd jest zupełnie inny. Bez spotkań przy akompaniamencie muzyki, bez rozmów już po konkursie, bez osobistych podziękowań  i bez wielkiego finału oraz wspólnego koncertowania. W związku z pandemią, nasz konkurs przeniósł się do domów naszych wychowanków i zmusił  nas do zmiany regulaminu. Wszystkie  zgłoszone  do konkursu rodziny nagrywały swoje małe występy i przesyłały nam do oceny.
Otrzymaliśmy  19 nagrań. Niezwykłych nagrań ! Dzięki nim byliśmy przez chwilę w domach naszych przedszkolaków na Mokotowie, Ursynowie i Wilanowie, mieliśmy okazję nie tylko słuchać, ale i podziwiać: grę na instrumentach, taniec, stroje, rekwizyty, niezwykłe zaangażowanie wszystkich członków rodziny ( nawet z odległego kraju), w różnym wieku – od niemowląt po osoby dojrzałe z trzeciego pokolenia.

Tym razem uczestnicy zaprezentowali nie tylko zdolności wokalne, muzyczne, ale i techniczne.

Kiedy przyszło do oceny, to….. stanęliśmy przed bardzo trudnym wyzwaniem. Jak ocenić i porównać domowe inscenizacje? Jak oceniać techniczne umiejętności i  talenty amatorów – operatorów, dźwiękowców, dla których był to prawdziwy debiut i rola wynikająca z konieczności wykorzystania takiej formy przekazu?

Doszliśmy do wniosku, że tegoroczna ocena może być krzywdząca, niesprawiedliwa, nie jest możliwe określenie miejsca pierwszego, drugiego, trzeciego…  ZATEM :

WSZYSCY UCZESTNICY VI MIĘDZYPRZEDSZKOLNEGO RODZINNEGO KONKURSU KOLĘD, OTRZYMUJĄ I MIEJSCA !!!!!!

Za talent, pomysłowość, determinację.
Niech ten konkurs przejdzie do historii naszych konkursów jako wyjątkowy.

Trudny, bo w pandemii i niezapomniany, bo tak wiele rodzin zaprezentowało nam wspaniałe rodzinne koncerty.

Dziękujemy, gratulujemy, pozdrawiamy!

Jury w składzie:

Przewodnicząca

Anna Rumińska – Dyrektor Przedszkola nr 317 „Smykolandia”, organizatorka

ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów form parateatralnych

dla przedszkolaków, autorka wielu piosenek dla dzieci,

Członkowie:

Karolina Sąntolak – Dyrektor Przedszkola nr 395 im. Barbary Lewandowskiej,

organizatorka wydarzeń kulturalnych na Ursynowie

Marek Masłowski  – Dyrektor MDK „Mokotów”, Ekspert Edukacji Kulturalnej dla Dzielnicy

Mokotów m.st. Warszawy,

Krystyna Zielińska – logopeda, psycholog, miłośniczka gry na mandolinie.