Tydzień o dinozaurach

Zostaliśmy prawdziwymi znawcami dinozaurów!!! Cały ostatni tydzień lutego poświęciliśmy na liczne zabawy dydaktyczne, tematyczne, językowe, plastyczne, ruchowe, sensoryczne i matematyczne, aby dowiedzieć się o tych ogromnych zwierzętach jak najwięcej. Wysłuchaliśmy wielu opowiadań o diznozaurach. Wiemy, że niektóre potrafiły latać i pływać. Niektóre były mięsożerne, a inne roślinożerne. Poznaliśmy również zawód paleontologa. W ramach projektu ,,Sensoryczne i TUS-owe…” wybraliśmy się ,,nocą” do Parku Jurajskiego 😉 Skakaliśmy po śladach dinozaurów, ,,karmiliśmy je” wrzucając do koszyków woreczki, przechodziliśmy przez tunel i rwącą rzekę, ,,skakaliśmy” po ogromnych kamieniach i przedzieraliśmy się, przez gęstwiny ,,paproci” pełne ,,świetlików”. Malowaliśmy dinozaury akwarelami- lubimy takie (niekoniecznie czyste) zabawy. Z mąki, wody i soli stworzyliśmy masę solną, w której odbijaliśmy ślady dinozaurów. Wykonaliśmy również pracę techniczną pt.,, Mini park dla dinozaurów”. Przy jej tworzeniu uczyliśmy się ze sobą współpracować. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego dinozaury wyginęły. Wiemy, że możliwych jest kilka przyczyn: wybuch wulkanu, meteoryt lub zlodowacenie. Tę ostatnią wersję postanowiliśmy sprawdzić zamykając pływające figurki dinozaurów w zamrażarce. Zmodyfikowaliśmy jedną z naszych ulubionych zabaw podwórkowych ,,Raz, dwa trzy Baba Jaga patrzy”. Od teraz bawimy się ,,Raz, dwa trzy tyranozaur patrzy”. Przeliczaliśmy kolorowe jaja dinozaurów i poznaliśmy nową piosenkę ,,Wielki dinozaur to ja”. Zabawa przy jej dźwiękach (z kolorową chustą) baaaardzo nam się podoba!!!