Warszawski Konkurs „Widzieć inaczej- gry i książeczki dla dzieci niewidomych i słabowidzących

Grupa MISIE wzięła udział w II edycji konkursu pt. „Widzieć inaczej- gry i książeczki dla dzieci niewidomych i słabowidzących”, organizowanego w 80-tą rocznicę obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niewidomych. Honorowy patronat nad konkursem objął Prezes Polskiego Związku Niewidomych oraz Prezes Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Pan Jerzy Owsiak.

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzeby dzieci z dysfunkcją wzroku. 

Konkurs polegał na stworzeniu pracy dowolną techniką z uwzględnieniem specjalnych· potrzeb dzieci niewidomych i słabowidzących (np. wykorzystanie rozmaitych faktur stymulujących dotyk, kontrastu kolorystycznego, materiałów wydających dźwięk).

Z naszej grupy do konkursu zgłoszono dwie prace/gry. Konstancja i Emilka, z pomocą pani Beatki, wykonały prace konkursowe: Konstancja wykonała grę „Kółko, krzyżyk”, zaś Emilka grę „Memory”. 

Sprawdziliśmy, gry są super! 

Trzymamy kciuki!