,,Wiosenne odrodzenie" - zajęcia w Powsinie

W środę 26 kwietnia wybraliśmy się autokarem do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie, gdzie wzięliśmy udział w zajęciach pt.,,Wiosenne odrodzenie”. Powitała nas pani przewodnik, która zaprosiła nas do ogromnej sali, w której odbył się wyjątkowy pacynkowy teatrzyk. Opowiadał on o zmianach jakie wiosną zachodzą w przyrodzie – powrotach ptaków, pobudce jeża i niedźwiedzia. Mogliśmy posłuchać odgłosów wydawanych przez ptaki: dzięcioły, sikorki bogatki, kukułki. Stworzyliśmy również swoją ptasią i żabią orkiestrę. Zamieniliśmy się także w jeże i wyruszyliśmy na poszukiwanie pożywienia- dżdżownic. Po przerwie na ” małe co nieco” wyruszyliśmy do lasu. Poznawaliśmy go wielozmysłowo! Mogliśmy powąchać kwiaty czeremchy, posłuchać śpiewających sikorek, zobaczyć ptasie gniazda, a także poobserować mrowisko i pracujące w nim mrówki. Mieliśmy rownież ważne zadanie! Musieliśmy ogrzać mrowisko ( niebieskie koła) zakrywając je czerwonymi kołami. Bardzo nam się podobało! Na pamiątkę naszej wizyty otrzymaliśmy breloczki w kształcie motyli, aby każdego dnia przypominały nam, że wiosna jest wśród nas:-)