"Wiosno, wiosenko gdzie jesteś..."

Ostatnio do naszej grupy trafiła niezwykła przesyłka. Znajdowały się w niej: kwiaty – żonkile i hiacynty, portret pani w zielonej sukni i tajemniczy list, który postanowiliśmy z niecierpliwością odczytać. Okazało się, że paczkę przesłała nam Pani Wiosna, która w liście zapewniała,że niedługo do nas zawita. Napisała również, że wysłała już do nas kilka swoich zwiastunów i poprosiła, abyśmy udali się na spacer w ich poszukaniu. Bardzo chetnie spełniliśmy tę prośbę. Na wiosenne poszukiwania zabraliśmy ze sobą nawet lupy, aby nic po drodze nam nie umknęło. Od razu po wyjściu z przedszkola zobaczyliśmy i poczuliśmy pierwszy wiosenny zwiastun – słońce, które tego dnia wyjątkowo mocno świeciło i ogrzewało nasze twarze. Kilka kroków dalej usłyszeliśmy głośny i piękny śpiew ptaków, a wysoko w drzewach udało nam się wypatrzeć ptasie gniazda. Po drodze spotkaliśmy również pierwsze wiosenne kwiaty: krokusy,przebiśniegi i stokrotki. Na gałazkach drzew i krzewów ujrzeliśmy malutkie pąki, z których już niedługo wyrosną zielone listki. Z ziemi zaczęły wychylać się również żonkile, których cebulki zasadziliśmy jesienią. To był ciekawy spacer i wyjątkowe poszukiwania, dzięki którym wiemy, że 
wiosna naprawdę jest tuż tuż…