Wycieczka na premierę bajki ,,Pożyteczna przygoda"

30 listopada wybraliśmy się na wycieczkę. Zaproszono nas do udziału w premierze bajki ” Pożyteczna przygoda”, która została napisana w ramach działalności fundacji „Zaczytani”. Udaliśmy się autokarem do budynku PZU. Jak byliśmy w środku pojechaliśmy ogromnymi windami, które w środku były całe z luster. Powitała nas ogromna Sowa- maskotka fundacji. Później zaproszono nas do sali, gdzie było bardzo dużo ludzi. Cześć z nich miała mikrofony. Oni czytali nam później bajkę o wyprawie przyjaciół – zwierząt na wycieczkę. Najważniejsza sprawą w tej wyprawie okazało się dobre odżywianie, bo ze zdrowych rzeczy jest dobra energia dla ciała. 
Po odczytaniu tej ciekawej bajki były pytania dotyczące zdrowego odżywiania, a później rysowaliśmy ulubione warzywo lub owoc i bawiliśmy się w „Sałatkę owocową”. Wycieczka bardzo nam się spodobała. Za tydzień jedziemy na następną.