Wycieczka na skrzyżowanie – tydzień o bezpieczeństwie

Ostatni tydzień września w grupie Biedronek upłynął na realizacji tematu związanego z naszym bezpieczeństwem. Dzieci wzięły udział w wielu zabawach dydaktycznych i tematycznych, w których rozmawiały o zawodach policjanta, strażaka i lekarza. Przedszkolaki poznały również numer alarmowy 112
i dowiedziały się w jakich sytuacjach należy z niego korzystać. Biedroneczki miały okazję spotkać się ze strażakami, który odwiedzili nasze przedszkole oraz mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki. W piątek 30 września wybraliśmy się na naszą pierwszą w tym roku szkolnym pieszą wycieczkę na skrzyżowanie. Ubrani
w odblaskowe kamizelki uczyliśmy się przechodzić przez przejście dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej oraz obserwowaliśmy zachowania pojazdów
i przechodniów w zależności od światła na sygnalizatorze. Rozpoznawaliśmy
 i nazywaliśmy również wybrane znaki drogowe. W drodze powrotnej do przedszkola udało nam się zebrać kasztany, żołędzie i kolorowe liście do naszego kącika przyrody. Po wycieczce każdy przedszkolak wykonał swój własny sygnalizator dla pojazdów. Wszystkie Biedroneczki wiedzą, że :

„Kiedy światło jest zielone – można przejść na drugą stronę,

a gdy świeci się czerwone- przechodzenie zabronione”.