Zabawy darami jesieni

Październik to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku – wyjątkowo kolorowy i bogaty w jesienne dary. Kasztany, szyszki, żołędzie, orzechy i liście posłużyły nam do licznych  przedszkolnych zabaw. Wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne z wykorzystaniem zgromadzonych w kąciku przyrodniczym darów : „Ślimaczka na jesiennym liściu” z kasztanami czy „Jesienne parasolki” z listkami.  W czasie pobytu w ogrodzie przedszkolnym zbieraliśmy listki i tworzyliśmy z nich kolorowe bukiety. Wspólnymi siłami przygotowaliśmy również „Jesienny latawiec”. Poznaliśmy piosenkę „Toczą się kasztanki trzy” i zagraliśmy do niej na wyjątkowych „instrumentach” – kasztanach. Pomogliśmy zbierać wiewiórce zapasy na zimę w czasie zabawy matematycznej „ Orzeszki dla wiewiórki”. Przeliczaliśmy orzechy, żołędzie i kasztany poszerzając zakres dziecięcego liczenia. W naszej sali powstał również sensoryczny tor przeszkód. Mogliśmy chodzić po szyszkach, orzechach, żołędziach…  Bardzo nam się to podobało, a  najmilej chodziło się nam po jesiennych listkach. Teraz przed nami czas na poznanie warzyw i owoców, które jesienią wędrują do naszych spiżarni. To będą wyjątkowe przepyszne dni w naszej grupie.