Dzień Kropki

W czwartek 15 września świętowaliśmy Dzień Kropki. Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy. Tego dnia nasze zabawy wypełnione były kolorowymi kropkami. Dzieci uważnie wysłuchały opowiadania, jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, TALENT. Tego dnia dostrzegliśmy kropki wszędzie tam, gdzie nikt wcześniej nie zwrócił na nie uwagi. Zrobiliśmy także „kropkową” prace plastyczną.

Oglądając prezentację multimedialną, poświęconą życiu ptaków, przedszkolaki dowiedziały się, które z tych zwierząt zostają na zimę w naszym kraju, a które odlatują w cieplejsze rejony ziemskiego globu. Dzieci z zaciekawieniem oglądały i porównywały jaja bociana, jaskółki oraz jemiołuszki. Przedszkolaki miały również okazję do poznania ptasich przysmaków. To było fascynujące spotkanie!

Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie!