Dzień Pluszowego Misia

„Miś swym uśmiechem raduje dzieci, z misiem wciąż słońce dla nich świeci”. 25 listopada pluszowy miś obchodzi swoje święto, a że my wszystkie misie uwielbiamy, to postanowiliśmy świętować razem z nimi. Tego dnia każdy z nas przyniósł do przedszkola swojego ulubionego pluszaka. Mogliśmy go przedstawić wszystkim: powiedzieć jak się nazywa i co lubimy z nim robić. Pluszaki wzięły udział w zabawach z kolorową chustą: jeździły na karuzeli, ratowaliśmy je z wysokich fal. Oczywiście wyruszyliśmy w podróż pociągiem w rytm piosenki ,,Jadą,jadą misie”. Poznaliśmy historię misia Miecia, który bał się pierwszej wizyty u fryzjera, ale ostatecznie pokonał swój strach i bardzo mu się to strzyżenie podobało. Naśladowaliśmy dźwięki suszarki,maszynki, nożyczek i chichotaliśmy razem z misiem. Obejrzeliśmy również film edukacyjny, dzięki któremu poznaliśmy historię tego wyjątkowego święta oraz bajkowe misie. Na zakończenie stworzyliśmy kolorowe misie z włóczki. Dzień ten bardzo się nam podobał, a naszym misiom chyba jeszcze bardziej, bo na odchodne każdy został obdarowany wyjątkowym misiowym balonem.