JEŻYK Z MASY SOLNEJ

„JEŻYK” – zabawa paluszkowa 

Ostre kolce jeżyk ma. 

Ryjek długi, oczka dwa. 

 Nie dotykaj jeża, nie! 

 Bo pokłuje jeżyk Cię. 

Każde dziecko lubi doświadczać nowych rzeczy, a jeszcze bardziej, gdy samodzielnie coś stworzy. I tak Misie miały okazję poznać sposób tworzenia masy solnej. Zabawy ciastem solnym, to wspaniała rozrywka, która wspomaga rozwój dziecka. Zabawy z masą solną wpływają na doskonalenie sprawności rąk, pobudzają wyobraźnię, kształtują twórcze myślenie i wrażliwość zmysłową oraz kształtują umiejętności plastyczne i motorykę małą naszych przedszkolaków. 

Dzieci poznały sposób przygotowania się jeża do zimy, utrwaliły wiadomości na temat jego wyglądu.

Zapoznały się z możliwością łączenia masy solnej z materiałem przyrodniczym: noskami klonowymi,  ziarenkami pieprzu, ziela angielskiego, listków. Ulepienie własnego jeżyka sprawiło dzieciom wiele radości:)