Koszyk Pani Jesieni

Jesień to czas intensywnych zmian w przyrodzie: drzewa zrzucają liście, zwierzęta przygotowują się do zimy, gromadząc zapasy i szukając spokojnego miejsca na zimową drzemkę. Dla ludzi jesień jest równie pracowitym czasem, a obfitość warzyw i owoców zachęca do kulinarnych działań. 

Dlatego w trzecim tygodniu października omawialiśmy treści związane z „jesienią w sadzie”. Dzieci poznały owoce egzotyczne, polskie jesienne owoce, nazwy drzew owocowych: jabłoń, grusza, śliwa, a także różne przetwory, które z tych owoców można przygotować. Każdy ciekawy przedszkolak mógł sam sprawdzić, jak smakują owoce i co się kryje w ich środku. Mali kucharze przygotowali także pyszne „owocowe szaszłyki”. 

Podczas warsztatów kulinarnych, nasze kochane Panie kucharki pokazały nam, jak powstają pyszne, zdrowe soki owocowe:) 

To był bardzo zdrowy i pyszny tydzień:)

Dzieci przeliczały owoce, porównywały ich kolory, wielkości, kształty, strukturę, wąchały i smakowały, oglądały pestki… Poprzez zabawę, działania na konkretach, manipulowanie i wielozmysłowe poznanie dzieci uczą się najszybciej oraz chętniej poznają świat, który staje się dla nich wielką tajemnicą do odkrycia!

Dziękujemy naszym kochanym Paniom kucharkom za kulinarne warsztaty:)

Naszym kochanym rodzicom dziękujemy za owocowy kącik:)