Listopadowe zabawy sensoryczne

W listopadzie zrealizowaliśmy kolejne dwa zadania Ogólnopolskiego Programu ,,Sensoryczna Zabawa Zmysły Udoskonala”. 
Zima coraz bliżej. Ostatnio spadł nawet śnieg, który sprawił mam dużo radości. My Biedronki wiemy jednak, że w kalendarzu wciąż gości jesień. Aby utrwalić zdobyte o niej wiadomości wzięliśmy udział w zabawie ” Co tam w koszu niesie dla nas Pani Jesień”. Nazywaliśmy zgromadzone w sali dary jesieni. Następnie, pani umieszczała je w sensorycznym pudełku,a my za pomocą zmysłu dotyku odgadywaliśmy,co się w nim znalazło. Były to : jabłka, gruszki, śliwki, kasztany, orzechy, żołędzie,liście, szyszki i mała dynia. Zabawa bardzo nam się podobała i choć nie była łatwa, to poradziliśmy sobie z nią rewelacyjne! 
Każdy z nas mógł również przygotować jesienne drzewo. Do jego wykonania użyliśmy samodzielnie przygotowanych naturalnych farb. Wymieszaliśmy ze sobą mąkę,wodę i galaretki, dzięki którym uzyskaliśmy jesienne kolory: żółty,zielony,czerwony i pomarańczowy.  Malowanie listków na drzewach sprawiło nam dużą frajdę, gdyż farby przepięknie pachniały. Niektórzy mieli ogromną ochotę,aby ich spróbować 😉 
Nasze drzewka zabraliśmy do domu,aby przypominały nam o jesieni, gdy w kalendarzu na dobre zagości  zima.