Ogólnopolski program „Uczymy Dzieci Programować”

Nasza grupie bierze udział w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować”. Dzięki niemu małymi kroczkami będziemy poznawać świat kodowania i programowania, bezpiecznie korzystać z nowoczesnych technologii.  Jako, że za oknem króluje jesień, wykonaliśmy zadanie „Idzie jesień przez świat” z wykorzystaniem ozobotów. Na początku przypomnieliśmy sobie, co to są ozoboty, w jaki sposób i po czym się poruszają, jakie zadania możemy im zaprogramować. Następnie  ćwiczyliśmy umiejętność dokładnego wypełniania tras dla robotów. Niektórzy z nas pokusili się o wstawienie specjalnych kodów, dzięki którym ozobot mógł jechać bardzo szybko, zatrzymać się na 3 sekundy czy obrócić się. Bardzo lubimy takie zajęcia i czekamy na kolejne.