Ogólnopolski projekt „Sekrety Dobrego Zachowania”

W lutym rozpoczęliśmy realizację ogólnopolskiego projektu „Sekrety Dobrego Zachowania”, który składa się z IV części opartych na bazie 4 opowiadań dotyczących różnych trudnych i problematycznych sytuacjach.

Zaczęliśmy od wysłuchania opowiadania “Głośne kaczątko” Agaty Bober, które dotyczy umiejętności emocjonalno – społecznych takich jak m.in. czekanie na swoją kolej, radzenie sobie z trudnymi emocjami czy wyciszanie się.
Wiewiórki zaznaczały na swojej kartce emotikonę odpowiadającą towarzyszącym nam emocjom. Wiemy, że każdy z nas przeżywa różne emocje i wszystkie są nam bardzo potrzebne.
Poznaliśmy techniki uspokajające, sposoby bezpiecznego radzenia sobie z trudnymi emocjami.
Wiemy, w jaki sposób możemy się uspokoić, gdy jest się złym lub zdenerwowanym.
W sytuacji przeżywania trudnych emocji: zatrzymaj się, pomyśl i powiedz co czujesz, działaj – czyli zrób coś, co cię wyciszy.