Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca przedszkolaki z radością świętowały powitanie Wiosny. W przedszkolu królowały odcienie zieleni, zarówno w pomieszczeniach, jak i ubiorze przedszkolaków. W trakcie zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz tradycje i zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym korowodzie, na którego czele nie zabrakło Marzanny. W ten sposób chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. To był doskonały czas, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.