Pierwszy Dzień Wiosny w Grupie Wiewiórek

W czwartek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały „Pierwszy Dzień Wiosny”, który jest świetną okazją, by poznać polskie tradycje ludowe. Wiewiórki rozpoczęłay powitanie wiosny od pogadanki w swojej sali. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się wiedzą o nadchodzącej porze roku, poznać zwiastuny wiosny oraz zwyczaje związane z powitaniem wiosny. Tego dnia gościem u nas była Pani Arleta mama Michala zorganizowała warsztaty plastyczne związane ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi oraz przeczytała opowiadanie o powitaniu wiosny.
Aby podkreślić wyjątkowość „Pierwszego Dnia Wiosny” wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w wiosennym pochodzie wokół przedszkola podczas którego mogły pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzięki przygotowanym przez każdą grupę atrybutom w postaci na przykład różnych kwiatów było radośnie i kolorowo. Słychać było również wesołe piosenki o tematyce wiosennej. W ten sposób dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.