Pinokio - chłopiec z drewna

W kwietniu wyruszyliśmy w kolejną wyprawę do świata bajek. Tym razem poznaliśmy historię chłopca z drewna o imieniu Pinokio. Z dużym zaciekawieniem słuchaliśmy książki czytanej przez naszą panią. Rozmawialiśmy również o przygodach Pinokia i wnioskowaliśmy o jego zachowaniu. Wiemy, że kłamstwo nie jest dobre i często ,,ma krótkie nogi”. Bardzo podobała nam się zabawa ,,Nos Pinokia”. Pani Agatka mówiła krótkie zdania np. ,,Numer alarmowy to 112″ lub ,, Zwiastunem zimy są tulipany”, a my ocenialiśmy, czy jest to prawda czy nie. Kiedy zdania były nieprawdziwe nos u Pinokia rósł. Było śmiesznie! Tańczyliśmy również marionetkowy taniec ,,Smutny, wesoły Pinokio”. Korzystając z papierowych figur geometrycznych tworzyliśmy sylwetę bohatera z naszej bajki. Nazywaliśmy trójkąty, koła, kwadraty i prostokąty. Oczywiście, nie zapomnieliśmy o dorysowaniu długiego nosa 😉