Przeprowadzamy wodne doświadczenia

Na początku lutego rozmawialiśmy w przedszkolu o 4 żywiołach. Szczególnie zainteresował nas żywioł jakim jest woda. Poszukiwaliśmy jej w przedszkolnej sali i w ogrodzie przedszkolnym, a każde znalezisko fotografowaliśmy. Ze wszystkich zdjęć powstał ogromny plakat. Nasza Pani przygotowała również dla nas wyjątkowe zadanie. Zamieniliśmy się w małych naukowców, którzy wykonują różne wodne doświadczenia. Sprawdzaliśmy: czy możemy zabarwić wodę; czy cukier, sól, pieprz i olej rozpuszczą się w wodzie; jakie przedmioty będą unosić się na wodzie, a które z nich opadną na dno; co się stanie z papierowymi gwiazdkami, gdy położymy je delikatnie na wodzie. Uważnie wszystko oglądaliśmy, słuchaliśmy i chętnie zgłaszaliśmy się do działania. Dzięki tym zabawom o wodzie wiemy już naprawdę dużo!