ROWEROWY MAJ

Już po raz trzeci, nasze przedszkole bierze udział w kampanii Rowerowy Maj.

Poprzednie edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców oraz personelu.

4 maja (czwartek) rusza kampania Rowerowy Maj, która potrwa do końca miesiąca.

Zachęcamy, również w tym roku, do wzięcia udziału w Ogólnopolskiej Kampanii „ROWEROWY MAJ”.

Rowerowy Maj promuje zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność, ekologię i popularyzuje rower, jako środek transportu.

Dzieci podczas drogi do przedszkola ćwiczą swoją koordynację, uczą się samodzielności, odpowiedzialności. Poranny wysiłek fizyczny poprawia również koncentrację.

Uczestnikiem może być każdy przedszkolak i pracownik zgłoszonej do udziału placówki.

Zasady kampanii są bardzo proste!

Przez cały maj zachęcamy dzieci, aby codziennie docierały do przedszkola w sposób aktywny – na rowerze, hulajnodze lub rolkach…

W przypadku dalszych odległości mogą to być podróże komunikacją miejską/samochodem łączone z aktywnymi podróżami (rower, hulajnoga, rolki…).

Za każdy przejazd uczestnik otrzymuje dwie naklejki: jedną do przyklejenia w książeczce rowerowej, a drugą do przyklejenia na plakat grupowy.

Na koniec, oprócz ogromnej satysfakcji, dużego wpływu na kondycję fizyczną oraz czystość powietrza w mieście, najaktywniejsza grupa wygrywa wycieczkę, warsztaty lub inną ciekawą aktywność!

Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w kampanii Rowerowy Maj.

Do akcji dołączy również personel przedszkola 🙂

Koordynator kampanii Rowerowy Maj – Beata Kostrupska