Spotkania muzyczne - Koncerty Pod Modrzewiem

Od listopada w naszym przedszkolu odbywają się spotkania muzyczne z cyklu ,,Koncerty Pod Modrzewiem ”. Prowadzi je Pani Olga – mama Ani z grupy „Wiewiórki”. W czasie koncertów spotykamy się z Piosenką – wyjątkową dziewczynką, która uwielbia muzykę i mieszka w muzycznym mieście o nazwie Symfonia. Podczas pierwszego spotkania ( 28.10) dzieci dowiedziały się, jak w muzyce nazywa się smutne i wesołe melodie ( melodie molowe i durowe). Wysłuchały,granych na pianinie, utworów skomponowanych przez Piotra Czajkowskiego, Fryderyka Chopina, Johann’a Sebastiana Bacha. W dniu 7 listopada odbyło się drugie spotkanie. Tym razem Piosenka opowiedziała dzieciom o kluczach: wiolinowym i basowym. Ze względu na obchodzony w tym dniu Dzień Postaci z Bajek, nie mogło zabraknąć bajkowych akcentów. Pani Olga zagrała dla dzieci utwór z bajki „Masza i Niedźwiedź „, motyw z ” Dziadka do orzechów” oraz fragment utworu z musicalu „Koty”. Odbyła się również bajkowa parada w rytm muzyki. To były niezwykłe muzyczne spotkania!