Spotkanie ze Śpiącą Królewną

W lutym – w ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Bajkowa Wyprawa” – spotkaliśmy się z bohaterami bajki ,,Śpiąca Królewna”. Z zapartym tchem słuchaliśmy historii królewny, która kłując się wrzecionem, zapadła na wiele lat w głęboki sen. Całe szczęście, wszystko dobrze się skończyło, za sprawą odważnego księcia. 
Po wysłuchaniu utworu przystąpiliśmy do wspólnych zabaw. Ćwiczyliśmy nasze ręce i nadgarstki ,,zamieniając się” w kołowrotki, które nawlekały kolorowe wstążeczki. Rozmawialiśmy również o tym, co może być miękkie, a co ostre. Segregowaliśmy do dwóch zbiorów przedmioty na ilustracjach. Przenosiliśmy je we właściwe miejsca za pomocą słomek. Ćwiczyliśmy przy tym nasz aparat oddechowy. Na zakończenie zaprojektowaliśmy dla królewny kolorową koronę. Wypełnialiśmy szablon plasteliną i kolorowym papierem o różnej fakturze. Staraliśmy się być przy tym bardzo dokładni, co zaowocowało powstaniem przepięknych prac 🙂