Teatrzyk

Na początek przywitały nas dwa krasnale Kukuś i Luluś. Były bardzo ucieszone że jest wiosna. Jeden był zadowolony a drugi chciał przespać wiosnę.

Postanowili pobudzić wszystkie krasnale i zrobić zebranie na polanie. Chcieli zrobić wielkie przyjęcie dla Pani Wiosny. Krasnale zostały obudzone, ale żaden nie miał nic w swojej spiżarni żeby przynieść na przyjęcie powitalne.
Kukuś poprosił o pomoc wiewiórkę, pszczołę, myszkę ale one też już nie miały zapasów w swojej spiżarni. Każde z nich mówiło żeby Kuś poprosił o pomoc złotą rybkę. Luluś postanowił złowić ja w stawie. Najpierw wyłowił karpia potem szczupaka, suma, okonia,. Luluś postanowił sprawdzić czy w rzece się uda. Niestety złowił tylko dwa pstrągi. Postanowił spróbować w morzu. Luluś myślał o tym żeby złota rybka spełniła jego życzenie, żeby zima została na zawsze. On po prostu bardzo lubił spać. 
Lulusiowi udało się dotrzec nad morze i tam złowił dorsza, potem flądrę, łososia i makrelę. Krasnal stwierdził, że się poddaje i musi pogodzić się z tym, że jest wiosna. 
Kukuś wytłumaczył Lulusiowi że pory roku następują po sobie i zima będzie znów za rok.
Na koniec mogliśmy pooglądać z bliska wszystkie ryby.