W kinie i w teatrze

Dzisiaj bawiliśmy się w kino i w teatr. Kupowaliśmy bilety, płaciliśmy za nie. Pamiętamy o tym, że przychodząc po bilet musimy być kulturalni- używamy słów: dzień dobry, poproszę, dziękuję, do widzenia. 

Oglądaliśmy fragment filmu „Wilk i Zając” na bardzo starym projektorze filmowym. Widzieliśmy, że żeby powstał film rysunkowy trzeba zrobić bardzo dużo podobnych do siebie rysunków. A rysunki te na taśmie są bardzo maleńkie. Potem oglądaliśmy z odległości obrazki przez lornetkę – sprawdzaliśmy jak można przybliżyć sobie obraz w teatrze. Zajmowaliśmy też miejsca w teatrze, zgodnie z oznaczeniem na biletach. Trzeba było sprawdzić, który rząd (A,B,C czy D) i jaki numer miejsca. Nie było to trudne. Po podwieczorku wystawialiśmy przestawienie, do czytanego przez panią wiersza ” Na straganie”. Dużo się dzisiaj działo.