Wycieczka do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej

26 kwietniu wybraliśmy się, na pierwszą wycieczkę autokarową, do Centrum Edukacji Przyrodniczo-Leśnej w Powsinie. Celem wyprawy był udział w zajęciach przyrodniczych „Wiosenne odrodzenie”.

Wiosna w przyrodzie to czas bardzo dynamiczny, a dzięki temu ogromnie ciekawy. Każdy dzień w lesie może przynieść nowe obserwacje budzącej się do życia przyrody. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, o co walczą rośliny oraz w jaki sposób można tę walkę wygrać. Rozmawialiśmy także o zapracowanych zwierzęcych rodzicach i o tym, czy nasza chęć pomocy w wychowaniu maluchów to na pewno dobry pomysł. Cieplejsza aura sprzyjała wielozmysłowemu doświadczaniu różnorodności wiosennego lasu.W części plenerowej zajęć dzieci obejrzały prawdziwe leśne mrowisko, szukały leśnych skarbów, wsłuchiwały się w odgłosy ptaków, poznały kilka roślin leśnych, a także bawiły się w zabawę ruchową „Słonko, chmura”. 

Spacer po leśnych dróżkach wszystkim się bardzo spodobał.