ZABAWY Z WIATRAKIEM MATEMATYCZNYM

Rozpoczynamy zabawy z Wiatrakiem Matematycznym w ramach realizacji innowacji „Zabawy z matematyką”. Nasze pierwsze zabawy polegały na rozpoznawaniu i nazywaniu kolorów, wskazywaniu części ciała w zabawie „Jedzie pociąg” -stacja ucho, głowa… 

Istotnym walorem wiatraka jest połączenie edukacji matematycznej z zabawami ruchowymi, wykorzystując muzykę i taniec.  Wielobarwny wiatrak dostarcza mnóstwo wrażeń, łączy bodźce wzrokowe, dotykowe i słuchowe.  Uczy współpracy i działania w grupie. 

Wiatrak matematyczny wspomaga rozwój intelektualny dzieci, sprzyja rozwojowi myślenia i nabywaniu umiejętności matematycznych przedszkolaków. Podczas zabaw z wykorzystaniem wiatraka uczymy orientacji w schemacie własnego ciała i przestrzeni, rytmów, konstruowania gier. Kształtujemy umiejętności: liczenia, dodawania, odejmowania, mierzenia. Wprowadzamy dzieci w świat figur geometrycznych, ćwiczymy koordynację, równowagę oraz sprawność manualną uczestników. 

Zabawy z Wiatrakiem przyniosły dzieciom wiele radości.