Zakładamy wiosenny ogródek

Wiosna tuż tuż… Musimy dobrze przygotować się na jej przyjście, dlatego postanowiliśmy założyć hodowlę ziół, kwiatów i warzyw czyli wiosenny ogród w naszej sali. Zanim przystąpiliśmy do pracy, rozmawialiśmy o tym, co jest potrzebne roślinom do wzrostu. Wspólnie ustaliliśmy, że potrzebują one wody, dobrej ziemi (gleby), światła i odpowiedniej temperatury. Układaliśmy również historyjkę obrazkową, na której przedstawiono etapy wzrostu rośliny od nasiona aż do pięknego kwiatu. W przygotowanych skrzyniach zasialiśmy: aksamitki, rukolę, bazylię, lubczyk, tymianek, pietruszkę, koperek oraz zasadziliśmy cebulę, aby móc już niedługo cieszyć się szczypiorkiem na kanapkach. Musimy teraz pilnie doglądać naszą hodowlę i regularnie ją podlewać, aby roślinom nie zabrakło wody.