Zimowa olimpiada w naszej sali

W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,, Sensoryczne i TUS-owe Zabawy Sensorkowe” zorganizowaliśmy w naszej sali zimową olimpiadę. Wykonanywane w ramach olimpiady zadania służyły stymulacji zmysłu przedsionkowo- proprioceptywnego, dotykowego i planowania motorycznego oraz rozwijaniu równowagi i koordynacji ruchowej. Pokonywaliśmy lodowe ,,kamienie” zbierając po drodze zimowe obrazki. Białe balonki zamieniliśmy w śnieżki. Pokonywaliśmy z nimi skoczne trasy, podskakiwaliśmy w rytm wesołych dźwięków, a na przerwę w muzyce podrzucaliśmy je i łapaliśmy. Na koniec urządziliśmy bitwę na śnieżki z bałwankiem, którego (jeszcze przed śniadaniem) pomagaliśmy narysować naszej pani. Bałwanek nie miał z nami szans, ale cały czas zachowywał uśmiechniętą buzię 🙂